Shabby chic – ma być jasno, stylowo, po kobiecemu!

15 stycznia 2018


Nie da się ukryć, że to właśnie przedstawicielki płci pięknej znacznie częściej decydują się na to, aby postawić w swoich wnętrzach na bardzo modny ostatnimi czasy styl shabby chic. Czym się on charakteryzuje? Innymi słowy nazwać go można starym szykiem, pełen jest przecierek na meblach, postarzanej ceramiki, nieco sentymentalnych ramek i bibelotów, bielonych komód. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, prym wiedzie tu zdecydowanie rozbielona szarość oraz biel. Dodatkami stają się barwy takie, jak delikatny, wrzosowy fiolet czy subtelny róż w wydaniu pudrowym. Stare błękity i wyblakłe żółcienie również okażą się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Dlaczego shabby chic?

Trzeba przyznać, że ten nurt staje niejako w opozycji do nowoczesności. Nic zatem dziwnego, że wszyscy ci, którzy nie są fanami chromowanych czy szklanych mebli oraz dodatków, stawiają właśnie na szyk w babcinym nieco, dawnym wydaniu. Tego typu klimaty bardzo dobrze prezentowały się będą nie tylko w pokoju dziennym, ale także w sypialni, jadalni czy też przedpokoju. Można wprowadzić je również do wnętrz kuchennych i łazienkowych, nadając im wyjątkowy charakter. Niejedna osoba zaprasza stary szyk do swojego przeznaczonego do pracy gabinetu – to także dobre rozwiązanie.

Skąd meble, dodatki i bibeloty w stylu shabby chic?

Jeśli komuś wydaje się, że wszystkie te elementy trzeba zakupić, ponosząc duże koszty – jest w błędzie. Okazuje się bowiem, iż cały szereg ich można stworzyć samodzielnie (niejako przy okazji ma się mnóstwo satysfakcji, a o poniesionych w ten sposób oszczędnościach długo można by się było rozpisywać). Wystarczy bowiem poszukać w sieci tutoriali, dzięki którym bez najmniejszych problemów wykonamy stylowe meble i dodatki w klimacie shabby chic. Hand made to dziś bardzo silny i modny trend, warto zatem się go trzymać!
Dobrym rozwiązaniem okazuje się być także rundka po pchlim targu, tam bowiem można znaleźć nie tylko bardzo stylowe meble, ale i dodatki reprezentujące styl shabby chic. Na pewno uda się je zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inny cel.

Gdzie znaleźć porady ekspertów?

Niemal każdy człowiek potrzebuje porady i wsparcia ekspertów ds. aranżacji wnętrz, by zamienić swoje pomieszczenia w prawdziwe oazy piękna. Po garść inspiracji, dobrych rad i wskazówek zapraszamy serdecznie na https://www.fototap.pl/. Oto gwarancja bezbłędnego urządzenia wnętrz!

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zimowy ślub – niedoceniany pomysł

Ceremonia ślubna upiększona białym, śniegowym puchem, w świeżym, mroźnym powietrzu, w którym czuć ducha świąt ma wiele zalet. Wyjście z...

Zamknij