Recykling i zero waste jako motyw wesela w stylu Boho

8 listopada 2019

Wesele w stylu Boho to jeden z największych trendów ostatnich czasów. Ten cyganerski i hippisowski styl przeniknął w szybkim tempie nie tylko do naszych wnętrz, ale także do mody.

Swobodny wygląd i niekrępujące stroje są coraz częstszym wyborem także przy organizacji wesel. Zero waste zaś idealnie odnajduje się w tej tematyce. Połączenie tych dwóch trendów umożliwia nowe spojrzenie na wesele i ekologiczne podejście do niego. Jak więc urządzić ekologiczne i hippisowskie wesele? Jak się okazuje to wcale nie jest takie trudne.

Rzeczy z recyklingu

Na początek warto się zastanowić nad tym, co jest istotą idei zero waste. Ograniczenie nadprodukcji plastiku, jak i też ponowne użycie materiałów pozwoli nam zorganizować ekologiczne przyjęcie. Warto więc wybrać ekologiczne papierowe słomki do napojów zamiast tych z tworzyw sztucznych i postawić na jak najwięcej żywej przyrody. Kwiatki w doniczkach idealnie wpasowują się także w styl Boho, który łączy w sobie minimalizm i przywiązanie do natury. Do dekoracji stołów mogą zaś posłużyć zużyte słoiki, jako wazony.

Innym istotnym aspektem jest ponowne wykorzystanie papieru z recyklingu. Można go użyć na przykład do samodzielnego stworzenia girland. Zaproszenia, winietki czy też zawieszki na alkohol mogą być zrobione na papierze eko lub takim pochodzącym z recyklingu. Elementem ozdobnym mogą być naturalne materiały jak wstążki z lnu, czy suszone kwiaty. Zamiast zaś standardowego konfetti można wybrać te z liści. Warto wybrać kilka różnych rodzai, jak też kolorów, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.

Naturalizm przede wszystkim

Organizując wesele w stylu Boho z uwzględnieniem idei zero waste nie można zapominać o najważniejszym aspekcie, który łączy obie tendencję: naturalizm i prostota. Dlatego też nie ma potrzeby, aby przesadzać z ilością dekoracji na stole. Warto postawić tylko na niezbędne rzeczy, które będą dla nas wartościowe i przydatne.

Podobnie jest z samym wyglądem Panny Młodej. Delikatny makijaż i prosta suknia jak najbardziej wystarczą. Można przy tym pomyśleć nad wyborem używanej kreacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu Panna Młoda będzie mogła kupić wymarzony model po znacznie niższej cenie. Po ślubie zaś warto suknię sprzedać, ewentualnie zostawić do ponownego wykorzystania przez najbliższe osoby. Podobnie jest z biżuterią. Warto poszukać starych pamiątek rodzinnych. Kilka starych kolczyków i kamieni szlachetnych otwiera szerokie możliwości w kwestii samodzielnego przygotowania subtelnej biżuterii.

Wesele w stylu Boho jest bardzo inspirujące dla osób, które zajmują się ekologią. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić nie tylko pokaźną sumę pieniędzy, ale także unikniemy nadprodukcji plastiku. Ma to szczególne znaczenie dla obecnej sytuacji klimatycznej na świecie. Zero Waste jest więc rozwiązaniem dla każdego z nas.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie łóżeczko dla dziecka wybrać?

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka jest łóżeczko. Tak jak zakupy śpiochów, pieluch, czy kosmetyków idą dość szybko, to...

Zamknij