Jakie łóżeczko dla dziecka wybrać?

3 kwietnia 2019

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka jest łóżeczko. Tak jak zakupy śpiochów, pieluch, czy kosmetyków idą dość szybko, to zakup łóżeczka, czy wózka musi być przemyślany.

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka jest łóżeczko. Tak jak zakupy śpiochów, pieluch, czy kosmetyków idą dość szybko, to zakup łóżeczka, czy wózka musi być przemyślany. W końcu to jedne z tych zakupów, które posłużą dziecku dla długie miesiące, jak i nie na lata. Jakie więc wybrać łóżeczko? Na co zwrócić uwagę?

Rodzaje łóżeczek dla dzieci

Najpopularniejszymi łóżkami dziecięcymi są te drewniane w rozmiarze 60x120cm oraz 70x140cm. Dzielą się na te rozwojowe, które mają regulowaną wysokość i na te, które mają albo wyciągany bok całkowicie, albo poszczególne szczebelki. Wybór idealnego łóżeczka powinien zależeć od indywidualnych potrzeb rodziców. Jeżeli mama jest karmiąca, to na pewno wybór łóżka z wyjmowanym bokiem będzie wygodniejszy, ponieważ można przenieść na swoje łóżko dziecko bez konieczności wstawania. Z kolei jak dziecko podrośnie, to takie łóżeczko może służyć jako tapczanik i być z dzieckiem do ok. 4 roku życia.  Łóżeczko ze szczebelkami jest z kolei bardziej rozwojowe, im dziecko starsze, tym poszczególne szczebelki można wyjmować, tylko należy zwrócić uwagę na solidność ich wykonania, tak by małe dziecko nie było w stanie samodzielnie ich wyciągnąć.

Kolejnym często kupowanym łóżeczkiem jest kołyska, która świetnie sobie radzi z usypianiem, czy uspokojeniem Maluszka, jednak trzeba pamiętać, że z kołyski dziecko bardzo szybko wyrośnie.

Kosz mojżesza polecany jest dla dzieci do 6 miesiąca życia. Został zaprojektowany tak, by był wygodny i użyteczny dla rodziców, a dziecku by dawać spokojny sen. Kolejnym plusem jest to, że w łatwy sposób można go złożyć i nie zajmuje dużo miejsca, dlatego świetnie będzie się sprawdzał u rodziców, którzy lubią podróżować i planują wycieczki z dzieckiem.

Odkryciem ostatnich miesięcy jest łóżeczko dostawne marki Shnuggle, które przeznaczone jest dla dzieci od urodzenia do drugiego roku życia. Łóżeczko powiększa się w bardzo łatwy sposób, poprzez dodanie kilku elementów ramy i części tekstylnych. Wystarczy tylko włożyć do niego większy materac (sprzedawany osobno) i cieszyć się wygodą, bezpieczeństwem i dobrze znanym maluchowi otoczeniem przez kolejne miesiące, a co za tym idzie spokojnym snem całej rodziny w nocy.

Łóżeczko dostawne – intuicyjne, lekkie, ponadczasowe

Na rynku można spotkać tak dużo łóżeczek, że bez problemu znajdzie się to, które spełnia indywidualne oczekiwania. Należy pamiętać o tym, by poza kolorem, czy rodzajem zwracać uwagę na to, czy łóżeczko posiada wszelkie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa oraz jakości wykonania.

Łóżeczko dostawne na pewno świetnie sprawdzi się wśród dzieci z alergią, ponieważ zostało wykonane w 100% z naturalnych materiałów. Dla tych, którzy dbają o środowisko i są EKO – zakup z pewnością będzie strzałem w 10!

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oświetlenie dekoracyjne

Oświetlenie dekoracyjne pełni bardzo ważną rolę w wielu różnorodnych miejscach. Dzięki takiemu oświetleniu można liczyć nie tylko na doskonałe źródło...

Zamknij